Padaczka – mają ją dzieci i dorośli

8 lipca 2022 0 Comments

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) padaczka jest ważną przyczyną zachorowalności, niepełnosprawności i śmiertelności. Szacuje się, że 1 na 1000 osób w pewnym momencie swojego życia będzie cierpieć na epilepsję.

W dzisiejszych czasach dzieci i nastolatki z epilepsją stają się bardziej powszechne. W przeszłości większość z nich była leczona lekami przeciwpadaczkowymi (LPP). Ale biorąc pod uwagę fakt, że leki te nie są pozbawione skutków ubocznych, zostały zastąpione innymi lekami.

W Australii liczba osób cierpiących na padaczkę wzrosła w ostatnich latach o 50% i jest duża szansa, że z powodu otyłości i cukrzycy będzie jeszcze rosła. Padaczka to termin zbiorczy odnoszący się do wielu chorób, takich jak napady padaczkowe, konwulsje, halucynacje lub napady częściowe. Diagnozowanie i leczenie tego schorzenia może być trudne, ponieważ nie ma na to konkretnego testu, więc lekarze nie mogą stwierdzić, czy ktoś go ma, czy nie.

Padaczka to stan, który powoduje, że ludzie mają drgawki. Może dotknąć każdego i nie jest łatwa do wyleczenia. Niektóre napady zdarzają się od czasu do czasu, a niektóre są ciężkie. Artykuł przedstawia historie dzieci chorych na padaczkę i ich rodziców na temat ich doświadczeń z chorobą, a także opinie lekarzy na temat jej leczenia.

Częstość występowania padaczki u dzieci dramatycznie wzrosła w ciągu ostatnich dziesięcioleci z powodu wielu czynników, takich jak zwiększone korzystanie z komputerów, smartfonów, kontakt z mediami i leki. Najczęstszą przyczyną padaczki jest niedrożność jednego lub więcej małych naczyń krwionośnych w mózgu w wyniku aktywności elektrycznej, która pojawia się, gdy przechodzą przez nie sygnały elektryczne (1).

Wierzymy, że korzystanie z elektronicznych pisarzy i asystentów pomaga zmniejszyć obciążenie osób z padaczką. Nie tylko dostarczają pomysły na treści, ale także pomagają w edycji, formatowaniu i korekcie. Pisanie treści to jedno z najtrudniejszych zadań w życiu – wymaga dużo wysiłku i czasu. Pisarz elektryczny pomaga osobom, które chcą dostarczać treści do blogów internetowych, sklepów internetowych lub innych witryn.

Napady napadowe, jednostronne i nawracające dotyczą około 0,1% populacji. Główną przyczyną tej rzadkiej choroby jest mutacja w genie zwanym „zespołem Edmana”, który koduje specyficzne dla domeny białko zwane „homologem Edmana” lub EH. Mutacja powoduje nieprawidłowy wzrost komórek. Jest to złożona choroba, która może powodować postępujące upośledzenie umysłowe lub napady padaczkowe bez oczywistej przyczyny, często określane jako epilepsja.

Padaczka to zaburzenie neurologiczne, w którym komórki mózgowe poruszają się nieregularnie. Przyczyna padaczki nie jest znana; często może być związany z czynnikami genetycznymi i czynnikami środowiskowymi.

Padaczka jest bardzo rzadkim i ciężkim zaburzeniem neurologicznym. Może wpływać na zdolności umysłowe, zachowanie, a nawet zdolność mówienia. Większość osób żyjących z padaczką ma wysokie ryzyko jej rozwoju. Często nasze dzieciństwo wiąże się z uczeniem się nowych rzeczy i doświadczaniem nowych sposobów, ale dla wielu osób padaczka jest chorobą przewlekłą i trwającą całe życie. Zdecydowana większość osób dotkniętych chorobą nie ma żadnych objawów w ciągu swojego życia.

Padaczka to przewlekłe, nawracające zaburzenie neurologiczne, które wpływa na zachowanie i umysł. Wzrasta w krajach rozwiniętych i jest uważany za problem społeczny.

Są chwile, kiedy standardowa metoda leczenia nie działa. Być może objawy wymknęły się spod kontroli, a właściwy lek nie pomaga. Może skutki uboczne leku nie są takie złe, ale nadal są znaczące. Może twój lekarz nie jest pewien, jak ci doradzić i nie ma pojęcia, co powinieneś zrobić dalej. Będziesz potrzebować odpowiedzi, która pomoże Ci uzyskać odpowiedź – diagnozy medycznej, która ma sens, bez względu na to, jak brzmi.

A autorzy wykorzystujący sztuczną inteligencję mogą w tym pomóc, zapewniając łatwe w użyciu, praktyczne rozwiązanie: diagnozę w jednym zdaniu

Padaczka to zaburzenie neurologiczne, które powoduje wywoływanie drgawek. Osoba z padaczką to nie to samo, co osoba, która nie ma padaczki.

Padaczka to zaburzenie neurologiczne, które dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to spowodowane nieprawidłową aktywnością komórek nerwowych mózgu. Przyczyna padaczki może być różna i może być wywołana urazem lub poznaniem chorób wpływających na komórki nerwowe, na przykład jeśli ktoś cierpi na stwardnienie rozsiane (łagodne upośledzenie funkcji poznawczych).