Tysiące osób choruje na padaczkę

8 lipca 2022 0 Comments

Ta sekcja dotyczy choroby, która istnieje od tysięcy lat i nadal jest uważana za jedną z najniebezpieczniejszych chorób, z którymi można żyć.

Natknięcie się na lekooporną epilepsję w izbie przyjęć było dla lekarzy ogromnym szokiem. Społeczność medyczna nie miała pojęcia, jak leczyć epilepsję, a ciężar tego schorzenia był do tej pory kolosalny.

Padaczka to choroba, którą można zdiagnozować za pomocą EEG. Można to zrobić bez specjalisty, ale w tym przypadku są pewne problemy.

Istnieją trzy rodzaje padaczki:

● Typ napadu 1: Ci, którzy mają napady toniczno-kloniczne. Ten typ padaczki jest powszechny u dzieci. Reagują na napad szybkim biciem serca i problemami z oddychaniem, ale w większości nie są w stanie kontrolować napadu. Temu typowi padaczki zwykle towarzyszy śpiączka lub śmierć mózgu.

● Napad typu 2: Ten typ padaczki pojawia się, gdy występuje zablokowanie drogi elektrycznej między komórkami mózgowymi i odpowiadającymi im obszarami, powodując w ten sposób niekontrolowane uruchamianie niektórych neuronów. Napady typu 2 można podzielić ze względu na ich umiejscowienie w ciele – od głowy (napady od płata skroniowego) do kończyn (napady od mięśni). W dzieciństwie występuje częściej niż inne typy, ale może również wystąpić.

Nie można powstrzymać osoby cierpiącej na epilepsję przed zrobieniem czegoś. Różne terapie i techniki medyczne próbują powstrzymać go przed napadami, ale to nie działa.

Miliony ludzi cierpią na epilepsję. Przyczyna jest nieznana i wiele leków daje obiecujące rezultaty, ale skutki uboczne są szkodliwe.

Jesteśmy obecnie w trakcie nowej fali padaczki. Liczba chorych na epilepsję nie zmieniła się, ale radykalnie zmieniły się klasy leków, które pomogły w jej leczeniu.

Padaczka jest zaburzeniem neurologicznym charakteryzującym się napadami padaczkowymi. Charakteryzuje się nieprawidłową aktywnością mózgu i układu nerwowego. Może to objawiać się w różnych postaciach, takich jak drgawki, uszkodzenie mózgu, drgawki lub udary.

Szacuje się, że na epilepsję cierpią tysiące ludzi. Istnieje wiele różnych rodzajów padaczki. Istnieją dwa główne typy – padaczka nieuleczalna i lekooporna. Nie tylko to, istnieje również wiele zaburzeń genetycznych, które powodują drgawki.

O jakości i skuteczności kontroli napadów decydują głównie leżące u podłoża zdarzenia neurofizjologiczne związane z drgawkami padaczkowymi. Wielu pacjentów potrzebujących leczenia kontrolującego napady cierpi z powodu opornych na leczenie napadów padaczkowych, dla których nie ma skutecznej terapii, a jedynym sposobem ich leczenia może być chirurgiczne mapowanie mózgu lub być może neurochirurgia lub znieczulenie ketaminą w celu wywołania napadu uogólnionego (najczęstsze klasę zdarzeń padaczkowych).

Padaczka to zaburzenie neurologiczne, które wpływa na mózg. Charakteryzuje się napadami padaczkowymi i nieprawidłowymi zmianami strukturalnymi mózgu.

Obecne leczenie padaczki jest bardzo kosztowne i czasochłonne. Leki przeciwdrgawkowe nie zawsze są skuteczne, a niektóre osoby cierpią na przewlekłe napady padaczkowe.

Na epilepsję cierpią tysiące ludzi, którzy często nie otrzymują żadnego leczenia. Dzieje się tak, ponieważ leki działają również na inne choroby, takie jak AIDS, rak itp.

Istnieje wiele różnych rodzajów leków dostępnych dla pacjentów z padaczką. Najczęstsze z nich to benzodiazepiny, leki przeciwdrgawkowe, przeciwpadaczkowe itp. Czasami kupowanie tych leków wiąże się z problemem, że nie ma dla nich żadnego leku generycznego; co z kolei sprawia, że są drogie w zakupie lub w prawidłowym administrowaniu.